Genel

Ankara Kadınlar İçin Boks Kursları

Kadınlar için en önemli konuların başında sıkı bir vücuda sahip olmak geliyor. Pek çok sporu deneyen kadınlarımız için son dönemin revaçta olan sporlarının başında da boks var. Evet yanlış duymadınız boks… 🙂

Boks yaparak kısa süreli çalışmayla fit bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu yüzden boks son dönemde kadınların spor tercihlerinde üst sıralara çıkmayı başarıyor. Kaba bir spor olarak görülse de boks için bir çok şehirde bayanlara özel spor salonlarında kurslar açılıyor. Ankara bayanlara özel boks kursları açılan şehirlerin başında geliyor. Boks konusunda artan bilinçlenme ve bu sporun vücut için avantajları da bayanların ilgisini çekmesine sebep oluyor. Boks yapan kişinin hemen ringe çıkıp maç yapacak diye bir zorunluluğu yok tabii 🙂 Vücudu sağlıklı bir şekilde sıkılaştıran boks, uygun bir çalışma temposu ve başlangıç için kolay hareketlere sahip. Boksla sadece 1 – 2 haftada spor yorgunluğunu atarak vücutta büyük bir değişim ve sıkılaşma gerçekleştirmek mümkün.

Kolay öğrenilebilen zevkli bir spor olan boks, bir ringde belli kurallar içerisinde sadece yumruklarla dövüşülerek iki kişi ile yapılır. Ankara bayanlara boks kursları dahilinde karşılaşmaya çıkmadan, antrenmanlarda yapılan çalışmalarla bayanların vücutlarında sıkılaşma ve zayıflama görmek mümkün. Fiziksel güçlenme sağlayan boks aynı zamanda mental olarak güçlenmenize de yarıyor. Birçok spordan çok daha fazla kaloriyi kısa sürelerden yakabileceğiniz boksta gereken tüm durumlarda kendinizi rahatça savunabilirsiniz. Boks antrenmanlarında vücut seviyenize göre yapılacak hareketler vücudunuzun her bölgesini çalıştıracak ve çok kısa sürelerde çok verimli sonuçlar almanızı sağlayacak. Başka bir boksörle antrenman yapmanın yanı sıra lapa ile çalışma, gölge boksu, kum torbasıyla çalışma, kondisyon için koşu, ip atlama gibi çalışmalar boks antrenmanlarının vazgeçilmezlerindendir ve en az iki kişi ile yapılan boks kadar eğlencelidir.

Günümüzde yapılan sporlar içerisinde popüler hale gelen boks kursları kadınlar için Ankara ilinde birçok yerde açılıyor. Sadece sert ve güçlü insanların sporu olmayan, herkesin rahatça yapabileceği boksla yağsız ve şekilli bir vücuda kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz. Bu sporda profesyonel olarak ilerleyebileceğiniz gibi sadece antrenmanlarından faydalanarak zayıflama ve vücut şekillendirmede de boksu kullanabilirsiniz. Boksla el ve ayak koordinasyonunuzda ciddi gelişmeler sağlayacak, kas geliştirebilecek, kilo verebilecek, kondisyonunuzda artış olacak, çevik bir hale gelecek ve güçleneceksiniz. Herkes tarafından kolayca yapılabilecek boks antrenmanlarına katılarak diğer sporlarda uzun bir sürede alabileceğiniz yolları kısa sürede alabilirsiniz.

Ankara ilinde sadece bayanlara boks hizmeti veren bazı kuruluşlar şöyle;

Fenerbahçe Ankara Boks Okulu

Bu kuruluş Özgecan Arslan cinayeti sonrasında hem bu cinayetlere tepki çekmek hem de kadınların kendini koruyabilmesi için onları güçlendirmek adına ücretsiz bir şekilde boks kursları açmış durumda. Yeri Ulus Devlet Hastanesi Karşısında bulunan bu kuruluşta kadınlara özel boks derslerine gidebilirsiniz.

Gölbaşı Arena Spor Salonu

Gölbaşı çevresinde bayanlara özel Kickboks kurslarının verildiği bu spor salonunda boks hayatınıza bir başlangıç yapabilirsiniz.

Batıkent İkra Spor Kulübü

Burada Bayanlar için özel hocalarla Kickboks eğitimi veriliyor. Batıkent içinde kadınlara özel kadın hocalar tarafından verilen kickboks eğitimine katılabilirsiniz.

 

 

 

Bir yorum yaz...