Genel

Bayanlar için hobiler: En iyi 6 tanesi

İster ev hanımı olarak evde çalışalım, istersek hem de evde hem başka bir işte çalışalım biz bayanlar kendimize bir şekilde vakit ayırmayı istiyoruz. Kendinize ayırdığınız sürelerde evde yapabileceğiniz uğraşlar, hobiler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bayanlar için hobileri listeledik : )

Bayanlar için evde yapabilecekleri ve faydalı 6 adet hobiyi sizler için derledim. Umarım bu hobileri beğenirsiniz.

1. Olmazsa olmaz : Dikiş Nakış

dikiş, nakış, evde hobi, bayanlar için hobiler

dikiş, nakış, evde hobi, bayanlar için hobiler

Nasıl ama listenin başında Dikiş – Nakış yazarak sizi şaşırttım değil mi ? Tamam ilk aklınıza gelen hobilerden birisi olabilir ama şunu unutmayın dikiş nakış sadece elbise demek değil. Yastık kılıfları, nevresim takımları hatta amigurumi bebekleriniz için, binlerce çeşit kumaş arasından seçtiklerinizle evde kısa zamanda harikalar yaratabilirsiniz. Dikiş makinaları amatörler için çok da pahalı değil. Biraz araştırıp bu keyifli uğraşa kendinizi  kaptırabilirsiniz. Hobitanesi’nde de modellerinizi söz yayınlarız : )

 

 

 

 

2. Hem Keyifli Hem de Gelirli : Takı Tasarımı

takı, bayanlar için takı, hobi takı, hobiler

takı, bayanlar için takı, hobi takı, hobiler

Takı yapımı için çok ufak maliyetler gerekli özellikle çok ucuza takı malzemelerini Çin üzerinden satış yapan sitelerden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Eğer teknoloji ile aranız iyi değilse keçeden, beze, boncuklardan, süs taşlarına kadar bir çok malzemeyi takı tasarımlarınızda kullanabilirsiniz.  Ayrıca bayanlar için seçtiğimiz bu hobi ile para da kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken yaratıcı olmak, sebat göstermek ve bir de instagram hesabına sahip olmak.

 

 

3. Eviniz için güzel duvar süsleri : Puzzle

puzzle, bayanlar için hobi, puzzle yapma

puzzle, bayanlar için hobi, puzzle yapma

Hem sabrınız hem zekanız gelişir. Puzzle işini abartıp 5000 parçalı puzzle’lar yapmışlar. Başlangıç  olarak 200 – 500 parçalı puzzle ile başlayabilirsiniz. 50 tl’nin altına deneme amaçlı güzel olabilir. Bu hobiyi emin olun denemeden bilemezsiniz. Yaptığınız puzzle’ları bir kartonpiyere yapıştırıp çerçeve yaparsanız duvarlarınız için harika süsler yapabilirsiniz. Çok çok güzel puzzle’lar var. Sizin için güzel bir hobi olur. Bence bir deneyin.

 

 

 

4. Ahşap Boyama

ahşap boyama, hobi, bayanlar için hobiler

ahşap boyama, hobi, bayanlar için hobiler

Ahşap boyama düşündüğünüzden daha zordur. Boya çeşitleri kurutması, eskitmesi, kesimi, yapıştırması gibi gibi bir çok detay var. Fakat belki de bir hobi uğraşı olarak en değerli ürünü size verir. Evinizde torunlarınıza kalacak harika ahşap eşyalar yapabilirsiniz. Amatör olarak başlamak için boya, fırça, boyama için hazır olarak ayarlanmış ahşap kutu, masa gibi ürünleri almanız gerekmekte. Ayrıca bulunduğunuz semte belediyelerin ahşap boyama kursları da olabilir. Bizden söylemesi siz bunu bir araştırın.

 

 

5. Olmazsa olmaz ikinci hobi : Örgü

bayanlar için hobi, örgü, ev hanımı, hobileri

bayanlar için hobi, örgü, ev hanımı, hobileri

Eveeet, olmazsa olmaz ikinci hobimiz örgü. Yaşlandığımızda çevremizde kim varsa artık bir patik, bir kazak örmek kesinlikle bize sevgi dolu bakışlar kazanacaktır. İleriyi düşünün ve örgü örmeyi öğrenenin !

Hehe, şaka bir yana aynı takı gibi örgü de size para kazandırabilecek bir hobi. Şapkadan, bilekliğe bir çok şeyi istediğiniz şekilde örebilirsiniz. Tabii biraz yetenek ve yaratıcılık lazım.

 

 

 

6. Blog yazmak

Evde blog yazmak, hobi, bayanlar için hobiler

Evde blog yazmak, hobi, bayanlar için hobiler

Teknoloji ile aranız iyi ise kendinize bir site açıp ufak tefek birşeyler yazmaya başlayabilirsiniz. Eğer haftada bir iki yaratıcı yazı girerseniz ve birazda şansla belki fenomen bile olursunuz : ) Konu seçmenize gerek yok. Çocuğunun gelişiminden, yaptığı örgü modellerini paylaşan bir çok blog var. Hepsinin de ayrı okur kitlesi mevcut. Sitede yazdığınız yazılar sayesinde tanınarak işlerinizi artırabilirsiniz. Unutmayın internet demek dünyaya açılmak demek…
Eğer yazı yazabilirim fakat site işleriyle uğraşamam derseniz çok basit bir önerimiz var bize yazın, yazınızı yayınlayalım :)[:]

Bir yorum yaz...