Hediyelik

Baykuş lavanta kesesi yapılışı

 

Baykuş motifi bu aralar en moda motiflerden biri, bunda baykuşlu her eşyanın olduğundan kat kat güzel görünmesinin payı büyük olabilir tabii…
Baykuş bu kadar güzelken bir de mis gibi lavanta koksa tadından yenmez 🙂

O zaman gördüğünüz tatlı baykuşlu lavanta keselerini yaparak kına, düğün, nişan gibi özel günlerinizde misafirlerinize verebilirsiniz. Hatırası paha biçilemez 🙂 Renklerini canlı tutarak çocuğunuzun doğum günü partisine gelen arkadaşlarına hediye edebilirsiniz. Veya yeni doğan bebeğinizi kutlamak için yapabilirsiniz, bunu kutlamak isteyenlere satabilirsiniz de 🙂

baykuşlu lavanta kesesi yapımıScreen Shot 2016-03-26 at 3.05.39 PM

1- Öncelikle istediğiniz renklerde keçeyi şablonda gösterildiği şekilde bir baykuş için iki adet olacak şekilde oval biçimde kesin ve üst tarafını da v şeklinde kesin. Daha sonra baykuşun gövdesi için çeşitli desen ve renklerde kumaşları kullanarak gövdeye sabitleyin. Gözleri için keçe kullanabilirsiniz. Şekildeki gibi tüm parçaları kesip gövdeye birleştirin.

baykuşlu lavanta kesesi arka tarafı yapımı keçe

2- Baykuşun arka yüzü için bir tanesini şekildeki gibi üst kenarının tam ortasından yaklaşık 1 cm olacak şekilde büzerek dikin. Lavanta kesenize askı yapmak için siyah renkte kalın bir ipin iki ucunu birleştirip bu kısma sabitleyin.

baykuş keçe lavanta kesesi nasıl yapılır

3- Baykuşun ön ve arka yüzünün detaylarını istediğiniz biçimde şekillendirin. Gözleri için plastik oyuncak gözlerinden kullanabilirsiniz. Bu işlemden sonra iki parçayı birbirine dikin fakat bu kısımda tam birleştirmeden önce baykuşun içini lavanta ile doldurmalısınız.

baykuş lavanta kesesi keçe ayak yapımı

4. Baykuşu doldurup diktikten sonra ayak kısımlarını da baykuşa dikerek sabitleyin.

baykuş lavanta kesesi keçe anahtarlık

İşte size tatlı mı tatlı bir baykuş lavanta kesesi modeli…
Tatlılıklarıyla hediye edeceğiniz kişiyi çok mutlu edecekleri kesin 🙂
Bu keseleri arabanıza asabilirsiniz, veya dolaplarınızın içine güzel koku vermesi için koyabilirisiniz

 

Bir yorum yaz...