Güzellik

Daha Beyaz Dişler İçin Neler Yapabiliriz?

Dişleri beyazlatmak kadın-erkek demeden hepimizin dönem dönem yaşadığı ortak sorunlardan biri, hepimiz bembeyaz dişlere sahip olmak istiyoruz. Zaten kim istemez ki inci gibi bir gülüş?

Peki dişleri beyazlatmak için neler yapabiliriz?

İşte bugün bu konudaki bildiğim her şeyi bu yazıda sizler için toparladım. Diş hekimi kontrolünde dişleri beyazlatmak dışında kendi kendinize yapabileceğiniz şeylerden bahsetmek istiyorum. Hazırsak hemen başlayalım 🙂

beyaz dişler için neler yapmalıyız

Sanırım sigara ve çay/kahvenin dişleri sararttığını hepimiz biliyoruz. Sigarayla ilgili maalesef verecek tek önerim bırakmanız ama çay-kahve konusunda bir çok hollywood yıldızının kullandığı taktiği sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim.

Hollywood Önerisi

Bir çok aktör ve aktris çay-kahve içerken pipet kullanıyor. Böylece içecekleri dişlerine değmeden doğrudan yuttukları için leke ihtimali de minimuma iniyor. Tabi bunu ne kadar hayata geçirebilirsiniz bilmiyorum ama bizden söylemesi.

İkinci önerim eski usul karbonat tabi ki! Dişleri beyazlatmak için çok eski zamanlardan beri kullanılan bu yöntemi anneannelerimiz bile biliyordur. Haftada 1-2 dişlerinizi karbonatla fırçaladığınızda yine bir kaç ton beyazlatmış oluyorsunuz.

Meyvelerin gücünden de yararlanmadan olmaz. Çilek ve muz kabuğunun içini de dişlerinize sürttüğünüzde beyazlattığı söyleniyor. Meyveyi yerken bir yandan da dişlerimizi beyazlatalım ne var yani.

Diş macununuza tuz karıştırıp dişlerinizi fırçalarsanız bu da dişlerin bir kaç ton beyazlamasına sebep olacaktır.

Karbonat Sirke Mucizesi 🙂

Benim 2 haftada bir yaptığım bir çay kaşığı karbonat 2 damla sirke karışımını da diş fırçanızla uygularsanız gayet iyi bir sonuç veriyor. Hem bir kaç ton açılıyor hem de dişin üstündeki artıklar temizlenmiş oluyor.

Son olarak yapmamanız gereken bir kaç şey söylemek istiyorum. Baya yaygın olan limon suyuyla diş temizlemenin yarardan çok zarara yol açtığını diş hekimimden öğrenmiştim. Limon içindeki asit nedeniyle uzun süreli uygulamada diş etlerine ve diş yüzeyine zarar veriyormuş.

Son olarak diş sağlığının çok önemli olduğunu ve dişleri günde 2 kere (sabah-akşam) fırçalamanız gerektiğini de dip not olarak belirtmek isterim.

Bir yorum yaz...