Güzellik

Dudaklarımızı Nasıl Daha Dolgun Gösterebiliriz?

Hangi Ünlü Hangi Kozmetik Ürünü Kullanıyor

Daha dolgun dudaklar bir çok kadının hayali. Hatta dolgu yaptırarak yani küçük estetik müdahalelerle bunu yaptıranlarda var. Kendi adıma şunu söyleyebilirim ki makyajla düzeltilebilecek küçük kusurlar için estetik müdahaleleri tercih etmiyorum. Zaten makyaj kusurlarımızı kapatıp, güzel yerleri vurgulayarak ön plana çıkarmak için var. Bu nedenle bugün sizlere dudaklarınızı bir kaç adımda nasıl daha dolgun gösterebileceğinizi anlatacağım.

Dudaklarımızı Nasıl Daha Dolgun Gösterebiliriz?

*Diş Fırçası:

Kullanmadığınız bir diş fırçanızla dudaklarınıza dairesel hareketlerle masaj yaparak başlıyoruz. Bu işlem bölgedeki kan dolaşımını hızlandırdığı için dudakların normalden biraz daha dolgun durmasını sağlayacaktır. Tabi ki günlerce etkisi devam etmiyor ama makyaja zemin hazırlaması için oldukça yeterli.

Hatta bir miktar tarçını zeytinyağı ile karıştırıp yine diş fırçası ya da parmaklarınızla dudaklarınıza uygularsanız hafif bir karıncalanma hissiyle birlikte dudaklarınızın şiştiğini görürsünüz.

*Aydınlatın:

Renkli ürünlerle makyajımızı yapmaya başlamadan önce dudağımızın üst kısmını aydınlatıcımız ile aydınlatırsak ruj uygulamasından sonra yine dudaklarımızın ön plana çıktığını görürüz.

*Dudak Kalemi:

Kullanacağınız rujun tonuna uygun bir dudak kalemiyle dudaklarımızı çerçevelemeye başlıyoruz. Burada önemli olan nokta dudaklarınızı içten ya da çok dıştan çerçevelememeniz. Dudağınızın renkli kısmından birazcık daha dışardan yaparsanız hem daha belirgin hem de daha dolgun dudaklar elde edersiniz.

*Ruj Uygulamak:

Dudak kalemiyle çerçeveleme işleminin sonrasında sıra ruju sürmeye geliyor. Bu noktada yine dolgun dudak görüntüsü elde edebilmek için daha etli olan orta bölgeye daha açık, daha ince olan kenar kısımlara da biraz daha koyu bir ruj uygulayın ve parmağınız ya da bir fırça yardımıyla arayı yumuşatıp iki renk arasında keskin bir görüntü kalmaması için dağıtın.

*Düzeltme:

Aslında genel olarak ruj uygularken dudakları ön plana çekmenin yollarından biri de rujdan sonra dudak kenarlarını bir kapatıcı yardımıyla düzeltmek. Böylece ufak tefek taşmalar ya da yamukluklar yerine daha net görünen dudaklarınız olacaktır. İnce uçlu bir fırçaya az miktarda kapatıcı ya da fondöten alıp dudak kenarlarınıza şerit halinde sürün ve dağıtın. Düzeltmek dışında bu adım da dudak kenarlarının rengi kapatıcı nedeniyle biraz daha açık renk göründüğü için bu da dolgun dudak algısı yaratacaktır.

*Kalıcılık:

Bu adımdan sonra transparan ince yapılı bir pudrayı dudaklarınıza bir miktar uygularsanız yaptığınız işlemi daha kalıcı hale getirirsiniz ve gün içinde tazelemeniz gerekmez.

*Parlaklık:

Dikkat ederseniz dolgun gösterilmek istenen dudakların makyajında çoğunlukla bir gloss uygulaması yapılır. Dudağınızın tamamına ya da orta bölgesine biraz gloss uygulamak yine dolgunluk görüntüsünü arttırırken aynı zamanda daha çekici dudaklar elde etmenizi sağlar. Gloss kullanmayı sevmeyenler bunun yerine rujunu daha ıslak bitişli tercih edebilirler.

Gördüğünüz gibi hiç bir estetik müdahale olmadan da dudaklarımızı daha dolgun göstermemiz mümkün. Evet belki kalıcı değil bir pamuk ve makyaj temizleyiciyle eski haline dönüyor ama en azından kontrol sizin elinizde 🙂

Bir yorum yaz...