Hediyelik

Hediyelik keçe baykuş kitap ayracı yapımı

Keçeden yapılmış eşyalar özel günlerde gittikçe popüler hale gelen bir hediye çeşidi olmaya başladı. Hediyelik keçe ler, kına hediyesi, bebek hediyesi, hatta nikah hediyesi olarak bile kullanılabiliyor. Baykuş ise günümüzde hemen her eşyaya uygulanan bir hayvan figürü bardaklardan süs eşyalarına takılara hediyeliklere heryerde baykuş görmek mümkün. E o zaman neden keçe baykuş yapmayalım? Hem de yaptığımız keçe baykuşu kitap ayracı olarak kullanıp arkadaşlarımıza sevdiklerimize hediye edip onları da mutlu edebiliriz. 🙂

Hediyelik keçe baykuşu yapmak için ihtiyacınız olan şeyler çeşitli renklerde keçe, makas, lastik ve şimdi sizinle paylaştığımız keçe taslağı. Bunları kullanarak siz de bu şirin keçe kitap ayracına sahip olabilirsiniz.

keçebaykuş

Gelelim baykuşumuzun yapım aşamalarına;

Öncelikle yukarıda verdiğimiz şablonu kullanarak istediğiniz renkteki keçeleri kullanarak baykuşun tüm parçalarını kesin.

keçe baykuş hediyelik eşyalar modeller kitap ayracı

Daha sonra önce şekildeki gri renkli keçeye iki kesik yapıp daha sonra lastiği bu deliklerden geçirerek lastiği dikelim ve birleştirelim. (Bunu güçlü bir yapıştırıcı ile de yapabilirsiniz.)

kitap ayracı hediyelik keçe baykuş

Gelelim baykuşumuzu süslemeye ve kalan parçalarını yerleştirmeye.

hediyelik kitap ayracı baykuş keçe

Parçaları sırayla dikerek baykuşumuzu şekillendirelim. Bu arada eğer daha tombik bir baykuş isterseniz dikerken içine çok az elyaf doldurabilirsiniz. Fakat bu hediyelik kitap ayracı olarak kullanılacağı için çok şişkin olmasını tercih etmeyebilirsiniz.

Ve işte keçe baykuşumuzun son hali bilge bakışlarıyla tam da kitap okumayı seven arkadaşlarınıza göre bir hediyelik olacak. 🙂

gözlüklü kitap ayracı baykuş keçe hediyelikler

Bir yorum yaz...