Hediyelik

Kadınların Özel Günlerde Beklediği Hediye Türleri

hediye seçimi, özel hediye, bayanlara hediye seçimi, farklı hediyeler

Not: Bu yazı bir erkek tarafından yazılmıştır.

Özel günlerden kasıt sevgililer günü, doğum günü, yıl dönümü, ay dönümü, çocuk doğumu, çocuğun ilk yaşı, tanıştığınız gün, her ayın maaş günü, yeni araba aldığınızda, eskisini sattığınızda, yılbaşı, bayramlar, anneler günü hatta babalar günü …

Malesef liste böyle uzayıp gidiyor. Hal böyle olunca biz erkekler hediye almak için ciddi bir efor sarfediyoruz. Google, ekşi sözlük, yaratıcı hediye aramaları alıp başını gidiyor.  Arkadaşlara sormalar, bayan arkadaşlardan fikir almalar filan süreç uzadıkça uzuyor.

Sevgili erkek kardeşlerim;

Ortalama bir erkeğin ömrü boyunca alması gerektiği hediye sayısı düşünüldüğünde piyasada o kadar farklı hediye türünün olmadığı açık ve net bir şekilde gözükmektedir. Bu nedenle ilişkinin ilk başlarında ne alayım diye düşünmenize gerek yok. Çünkü mükerrer hediye almak zaten kaçınılmaz ! Aklınıza gelen ve daha önce almadığınız bir şeyi hediye olarak alabilirsiniz.  Asıl sorun ‘Bunu daha önce almıştım ya…’ dediğiniz zaman başlıyor. Öncelikle hediye alımında ilk turu tamamlandığınız için sizi tebrik ediyoruz. Yaşınız yaklaşık olarak 34 – 38 ve muhtemelen bir çocuğunuz var. Bundan sonra hediye almak için önünüzde iki yol var.

Birincisi aldığınız hediyelerin farklı türleri. Kitap, kolya, takı vb  türü hediyelerin kalitesi vasat olmadığı sürece gideri sürekli var. Yeterki bir önceki aldığınızdan ucuz / kalitesiz olmasın. Bu yüzden çıtayı yavaş yavaş yükseltmek en mantıklısı. Bu yöntem hem bütçeye zarar hem de bir süre sonra bütçeyi ciddi zorlayacaktır.

Diğer yöntem ise artık ihtiyaca göre hediye almak. Mesela beraber kutladığınız 7. 8. doğum günü hediyesi almayı planlıyorsanız neden ona yeni bir nevresim takımı (temiz temiz uyursunuz) almayasınız ki ? Ya da yapışmayan bir tava (et yemeği yapar, oh mis) güzel bir hediye olabilir. Evde film seyretmek için bir xbox veya playstation (algı yönetimini iyi yapın), misafirlerin giymesi için terlik (çiçekli böcekli , pofuduk bayan terlikleri) ya da ikiniz için özel bir çay fincanı takımı (en azından siz de kullanabilirsiniz) gibi hediyeler ile kazan-kazan mantığı ile bütçenizi ve kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Sonuç olarak, derin nefes alın, eşinizi sevdiğinizi düşünün, çocuğunuz ile ilgili güzel hayaller kurun sonra gidip o hediyeyi alın !

Sakın ha sebep/sonuç ilişkisine girip fiyat / performans oranını düşünmeyin. Böyle şeylere meylediyormuşsunuz, etme !

Sevgili kadın (bayan demeye kızan feministler var) arkadaşlarım (gerçekten var);

Arkadaşınızın eşinin ona ne kadar güzel bir hediye aldığını ve harika bir sürpriz yaptığını biliyorum (kimsiniz olum siz, niye yapıyorsunuz böyle şeyler !). Gerçekten ama gerçekten bunu biz de istiyoruz. Aslında çoğu hediyeyi seçerken o kişinin biz olacağını düşünüp çok mu abarttık filan, arkadaşlar bana küfür etmesin, çıtayı yükseltmeyelim diye düşündüğümüz oluyor. Vallaha. Fakat nasıl oluyorsa bir şekilde her zaman arkadaşınızın eşi bizden daha iyi oluyor. Bu yüzden biraz insaf edin. Önemli olan niyet sonuçta ! (biliyoruz ki pırlantanın büyüklüğü ve akşam yemeği için gidilen mekanın güzelliğinden sonra geliyor bu).

Zaten matematiksel olarak alınabilecek hediyeler belli bu sene olmadıysa seneye bir şekilde o hediye gelecek. Nelere sabrediyorsunuz bir kaç sene daha bekleseniz ne olacak ? De mi ?

Ayrıca o kadar çok gün var ki bırak hediye seçmeyi hepsini unutmamak (ya da bazen aklımızda tutmaya çalışmak) bile sizi ne kadar sevdiğimizin bir göstergesi.

 

erkek hediye, bayanlara alınacak hediye

Kadın ve Erkeğin Evcim Süreci

Bir yorum yaz...